Çin Vizesi

Çin Vizesi
 
Çin vizesi, bir yabancıya Çin topraklarına girişi, Çin topraklarından çıkışı veya transit geçişi için Çin otoriteleri tarafından çıkarılan bir izindir. Çin vize otoriteleri, yabancının kimliği, Çin’e yapacağı ziyaretin amacı ve pasaport türüne göre bir diplomatik vize, nezaket vizesi, hizmet vizesi veya normal vize verebilir. Aşağı kısımda normal vize ve bu vizeye başvuru prosedürü hakkında tanıtıcı bilgiler yer almaktadır.
 
Normal vizeler sekiz alt kategoriden oluşmaktadır ve (sırayla D, Z, X, F, L, G, C, J-1 ve J-2) harfleriyle gösterilir. Yukarıda belirtilen vizelere başvurmak isteyen tüm yabancıların, aşağıda sıralanmış olan vize başvuru prosedürlerini izlemesi ve istenen dokümanları sunması gereklidir.
 
 
Çin Ticari Vizesi İçin Gerekenler Nelerdir ?
 
*2 Adet vesikalık resim
*Davet eden Çin'deki kurum tarafından verilen davetiye mektubu ya da yetkilendirilen kurum tarafından verilen vize bildirim formu
*Çin'deki faaliyetlerini gösteren program
*Tam ve Eksiksiz Doldurulmuş Çin Vizesi Başvuru formu
*Kişinin pasaport aslı ve pasaport fotokopileri
*Nüfüs cüzdanı fotokopisi
*Şirketin Faaliyet Belgesi
*Şirketin Vergi Levhası 2013 yılı
 
Çin Turistik Vizesi nedir ?
 
Çin'e turizm amaçlı giden şahıs başvurularında verilen vize türüdür.Grup olarak Çin'e turizm amaçlı gidecek şahızlara turistik vizesi verilebilir.Çin Halk Cumhuriyeti ik Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan anlaşmaya göre; 01 Mayıs 2002 tarihi itibarıyla, Türk turistler, Türkiye hükümeti tarafından izin verilen yurt dışına tur düzenleyebilen seyahat acentalarının organize ettikleri tur gruplarına katılarak Çin’e turistik ziyarette bulunabilirler. Tur grubu en az beş kişiden oluşmalı ve seyahat acentası her tur grubu için gruptan sorumlu bir yetkili kişi görevlendirmelidir. Diplomatik Pasaport Servis Pasaportu (Yeşil Pasaport) veya Hususi Pasaporta (gri kaplı pasaport) sahip olan Türk vatandaşları için vize almadan Çin’e seyahat yapabilirler, Bundan dolayı tur grubu içinde bahsi geçen (vize gerektirmeyen) pasaport hamulen var ise, pasaport ile ilgili olarak seyahat acentası tarafından Başkonsolosluğumuza bildirim yapılmalıdır.
 
Çin Öğrenci vizesi nedir ?
 
Çin ' e Öğrenim görmek,ileri düzey öğrenim veya staj amacıyla altı ay veya daha uzun sürelik bir dönem için gelen yabancılara verilir.Ögrenci vizesi başvuru için, kabul eden birimden ve ilgili yetkili otoriteden alınacak sertifikalar gerekmektedir, yani, Çin'e gelecek denizaşırı Öğrenciler için Başvuru Formu,yabancılar için giriş izni tebliği ve Sağlık raporu Öğrenci vizesi,Çin sınırları içerisinde uzun süreliöğrenim görmek isteyen şahıs başvurularında verilen vize türüdür. 
 
Sunulması Gereken Evraklar:
 
a. Geçerlilik süresi altı ayın üzerinde olan (başvuru tarihinden itibaren) ve boş vize sayfası bulunan pasaportun aslı.
 
b. Bir adet vize başvuru formu (Q1), beraberinde bir adet 2X2 inç (2X2.54cm.X2X2.54cm.) ebadında fotoğraf eklenmelidir. (Siyah, beyaz ya da renkli fotoğraf vize başvuru formu üzerine yapıştırılmalıdır.)
 
c. Okula giriş bildirim mektubu, Çin’deki ilgili kurum tarafından onaylanan yabancı öğrenci vize başvuru formunun (JW101 veya JW202 formu) aslı ve fotokopisi.
 
d. Çin’de yarım yıl üzerinde eğitim görmeyi planlayan şahısların Türkiye’nin kamu hastaneleri tarafından verilen bir adet sağlık raporu sunmaları gerekmektedir.


Etiketler : çin vizesi , vize , akerika vizesi , ingiltere vizesi


Yorumlar

Yorum Yaz

*

*Email Adresiniz Görüntülenmeyecektir. *